Září 2012

Hubertova jízda || 22.9.2012

29. září 2012 v 17:16 | Addada ("\(o_o)/") |  Závody
Tak huberta jsem jela opravdu nečekaně. Původně jsem tam měla jen pomoct, ale nakonec jsem vyfasovala koně jménem Gay.Nejdřív jsem nevěděla jestli mám souhlasit, protože to je westernový kůň, který neskáče,
protože má ataxii(tvrdila jeho majitelka). Ale nakonec jsem souhlasila. Takže jsem si popujčovala věci a těšila jsem se na svého prvního huberta. Řekla jsem si nové zkušenosti, nové zážitky, nový kůň.

No.. nakonec to tak úžasně nedopadlo a já huberta nedojela. Gay se tam chytil za poničku která za 1. po ném kopala a za 2. ona skákala a Gay nemohl. Takže jseme dojeli skoro nakonec louky a já ho musela jít vrátit, protože je dva nešlo odtrhnout. Teda spíš Gaye od Jessie. A tak jsem z něj slezla, že ho povedu. Čím víc se Jessie vzdalovala on víc vyváděl. Jeho majitelka přiběhla, ale nechytila ho, protože se ho bála( to fakt nepochopim), on tam poskakoval, semnou to škubalo ze strany na stranu a ona jen stála vedle mě a říkala "vydrž to, vydrž to, než někdo příjde" samozřejmě mi vyklouzl a pelášil si to tryskem a takovýma metama za Jessie. U Jessie ho čapnul nějaký silný chlap a odvedl ho.

Popravdě.. Opravdu jsem si svého prvního huberta představovala jinak, ani halalí jsem nejela.. Víte co mě nejvíc dorazilo? Když jsem se pak dozvěděla, že Gay žádnou ataxii nemá a za Jessie klidně jet mohl. Nevadí .. i tak ten kousek je dobře, že jsem jela. Mám stužku a je to strašně pěkný pocit mít svou první stužku a strašně mě to navnadilo, abych se Silvrem získávala další a další.

Gay je tvrdohlavý a rozmazlený a tak jsem to měla čekat. Je to škoda, ale nevadí ..


Více fotek v C.Č.

21.-24.9.2012||Zvláštní víkend

24. září 2012 v 21:52 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Tento víkend byl opravdu zvláštní, nejen víkend, ale i pátek 21.9. a pondělí 24.9.

Pamatujete jsi jak jsem byla na tom táboře? Pořádali tam hubert a já jsem tam v pátek jela s tím, že tam přespím a v sobotu jim pomůžu s hubertem. Ještě v pátek jsem se dozvěděla, že toho huberta pojedu, ale o hubertoj bude článek samostatný. V Pátek jsem si šla tedy toho koně, jménem Gay, vyzkoušet na jízdárnu. Byl takový lenivý a oprsklý, ale šlo to. Holky tam jezdili na svých koních a tak,když jsem uklidila Gaye jsem si ještě sedla na Kendyho- klusala a cvalala, byl zlatý.

V sobotu byl ten hubert, článek asi pozítří.
V neděli jsem na koních nebyla.

V pondělí jsem šla za Silvinkem, zlatíčko ♥ Naproto spokojená. Trénovali jsme 130 apod. Nevím co psát, opakovala bych se, je to stále stejné, jen odedne lepší a lepší.

VI. Ohodnocený blog- Anett

23. září 2012 v 12:09 | Addada ("\(o_o)/")
VI. Ohodnocený blog - Anett (Stáří: cca 10 měsíců)

1)První dojem- Nic nekazí, je to všechno pěkně slazené.5/5
2)Design- Záhlaví a stránka akorát velké. Je to slazené, použité i své vlastní fotky. Ořezání obrázku, prolínání obrázků. To se mi všechno líbí :) Jen mi potom vadí přechod v okrajích stránky. Je to straněj skok, udělala bych takové jemnější prolínání. A potom mi trošku vadí přeplácanost, příjde mi, že tam toho je hodně. 3/5
3)Menu-Přehledný, skvělé. Jen mi ty popisky příjdou trochu velké. 4,5/5
4)Články- Píšeš pěkně, bez překlepů a pravopisných chyb. Jen mi příjde, že je to "přessmajlíkované" a to mi vadí. Doplňuješ většinou graficky, to je dobře, ale někdy mi ty oddělovače příjdou až moc velké.. A není tam moc teorie, to mi taky trošičku vadí. 3/5
5)Aktivita- Nic moc. Ale já to znám, není čas, však to vidíš u mě. 3/5
6)Návštěvnost- Řekněme, že asi jako u mě 3/5

Celkový počet 21,5/30 bodů.
Pozn.: Je to krásný blog :)

Chceš-li i ty ohodnotit blog klikni TU.

9.-20.9.2012||Podzim je tu

20. září 2012 v 21:14 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Abych pravdu řekla, vůbec si nepamatuju kolikrát jsem tam za tu dobu byla a co jsem dělala. Nebo takhle.. spíš se mi nechce přemýšlet a odvozovat, ale po chvilce bych na to přišla. Každý den jsem tam určitě nebyla a na nedaleké jízdárně jsme také nebyli. Spíš na poli, poté co ho zorali tak venku na vyjížďkách a skákali jsme trenérovi překážky.
Když jsme byli na poli, procvičovali jsme kroužky vlnovky, osmičky. Jeden den tam Silver semnou pěkně kozlil.

Dnes jsme se Silvrem spolu skočili prvních 135 cm ! ÁÁÁÁÁ ... :))*

Silver je zlatý, chodí pěkně na kolmici. Už mi jde na něm klusat v pracovním a jeho klusácký klus se stal neklusáckým. Normálně už jezdíme ven bez sedla, což ze začátku vůbec nešlo. Už mi nepřehází ze cvalu do klusu kdy chce. Skáčeme spolu 125 cm do zatáčky. Zkoušeli jsme nacválání z ktou, daří se. Citím pokroky a jsem šťastná :)

Trenér říká, že jsem dobrá. Chválí. Nevěřil tomu, že za 3 měsíce skočím 135 cm, když jsem předtím vůbec neskákala. Néé jako, že bych spadla, ale že bych měla takovou kuráž a byla tak odhodlaná. I mě samotnou to překvapilo, že jsem nad tím nepřemýšlela, nebála se a šla.

Caprilliho sed- Kam s nohama?

16. září 2012 v 13:12 | Addada ("\(o_o)/") |  Jak jezdit
Další pokračování o tomto sedu. Všichni už ví, že Caprilliho sed je vlastně lehký stehnový sed, který se používá při skoku. V první části jsme si o něm povídali všeobecně, v druhé části jsme se zaměřili na ruce. V této, dnešní části se zaměříme na nohy.

Kolena by měly být opřena o kolení opěrku, prošlápnuté paty, špičky ke koni- to všichni víme.

Třmeny jsou jen "berličky"
Tuto větu řekla trenérka z tábora.
Abych to lepé vysvětlila. Třmeny by se měli používat jen jako výpomoc. Jezdec by měl všechno zvládat bez nich, protože když mu pak vypadnou třmeny na závodech je v háji. Když má třmeny neměl by se o ně ani silou opírat, ale pouze se spoléhat na svá kolena a holeně.

2.-8.9.2012||Zase se Silvrem

9. září 2012 v 14:07 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Jezdecký tábor byl sice skvělý, ale už jsem se nemohla dočkat Silvra, takže jsem za ním hned v neděli jela.

Neděle
Dnes jsme vyrazili s Kačkou na vyjížďku. Nic zvlátního se nestalo, Silver byl zlatý a když jsme dojeli domů vůbec se mi nechtělo z něho slíst :D

Pondělí
Šli jsme s Kačkou na pole. Dá se tomu říkat "provizorní jízdárna" , když nemůžem jet na nedalekou jízdárnů, tohle se hodí, má to obdelníkový tvar, tak proč ne. Silver byl dneska jak utržený ze řetězu. Několikrát si vyhodil a následně roztryskal. Já už jsem pak měla obavy, aby to semnou nenapral někam pryč, protože to pořád nabíral. A taky, že tolikrát vyhazoval, to u něj nebylo zvykem a hlavně jak to dělá hnusně hřbetem, tak jsem vážně myslela, že si to dobře načasuje a vyklopí mě :D Ale zmákli jsme to a já pocelou dobu tréninku na poli zůstala v sedle ! :D A trenér se jen smál a říkal " No, ten tě pěkně povozil co ? " Káťa říkala, ale že tokový Siler na podzim a po zimě je...Tak se mám na co těšit.
Ale chodil mi krásně sbalenej, poprvé ♥
Pak jsme šli skočit trenérovi překážky, Silver asi dvakrát za sebou štycnul cca 110 cm a tak ho trenér "seřezal"(berte to slovo s nadhledem, prostě ho potrestal) bičem.

Úterý
Dneska jsem byla sama. Vzala jsem si Silvra na pole. Trénovali jsme kroužky, vlnovky apod. věci. Chtěla jse nacválat z kroku, povedlo seee ♥ ALe ten to při tý pobídce, tak napral, že to semnou škublu :D Zase mi chodil krásně sbalenej, áá děláme pokroky.
Pak jsem si vzala Sisi. Také jsme dělali kroužky a vlnovky. Byla úplně boží a ty kroužky ve cvalu strašně pěkne krosila.

Videa na přání

8. září 2012 v 13:04 | Addada ("\(o_o)/")

Jak víte strašně ráda stříhám videa, a proto jsem se rozhodla poskytnout možnost, abych i vám udělala videa. A tento nápad mi vnukly mé kamarádky, protože chtěli udělat odemě video.

Ukázky videí pro kamarádky


Pokud chcete udělat video odemně, tak potřebuju, aby jste mi posalli videa s odlišnými záběry, protože z videa, kde máte natočené několikrát obklusání a obcválání jízdárny se nedá moc vytvořit. Pokud by bylo málo videí, tak se to dá proložit fotkami, jako video č. 2 a 3.

Pokud chceš video odemně, tak mi napiš na email Addada@seznam.cz s titulkem VIDEO (napiš to prosím velkými písmeny):
Tvé jméno
Jméno koníka a nějaké informace o něm, o vás dvou
Jestli sis vybrala nějakou písničku
+ rovnou pošli videa, popř. fotky

Video by mělo být do týdne hotové.

Budu se těšit,
Addada

26.8-1.9.2012||Jezdecký tábor

4. září 2012 v 23:54 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček

Z tábora jsem odjela s velmi dobrým pocitem.
Předem chci říct, že tento turnus byl pouze JEN pro začátečníky, takže žádné překládání k pokročilým nebylo možné jak někteří psali, ale to nevadí, užila jsem si to i tak. Bylo tam docela dost malých dětí(7-10 let), ale i dvě 13.ti leté holčiny, což už šlo a pak pár takových větších, kteří dělali něco jako "dozorce", byli přibližně v mém věku a pomáhali tam. Jinak normálně jezdí na pokročilý tábory, což říkali, ať příště jedu s nima. A taky, že jedu. Byla jsem tedy spíš s nimi zamakala jsem si na jízdárně a i jela na pořádnou vyjížďku. Prťata někdo pohlídal a my co jsme byli lepší jeli na výjdu.
Celý týden jsem jezdila bez sedla a nebo měla sedlo, ale bez třmenů. Třmeny jsem měla párkrát. Na koni jsme seděla tak 2-3krát denně.


Neděle
Nejdříve jsme šli na jízdárnu. Mě posadili na kobylku Lucinku. Strašná potvora, která udělala dva kroky a zastavila. Když jsem dávala ráznější pobídky tak paní říkala, ať to nedělám jen ať zmačknu nohy, což vážně nepomáhalo. V tomhle směru mi přišla moc měkká. Šla jsem na ní jen v kroku. Pak jsme se střídali. A na mě vyšel koník jménem Kendy. S tím jsem klusala na lonži a pak jsem s ním sama na jízdárně klusala a cvalala.
Pak jsme jeli ven, jen v kroku, kvůli prťatům a to jsem opět měla Kendyho.Paso fino

1. září 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/")
POchází ze panělského plemene takže je to elegantní kůň s přátelskou povahou. Od roku 1992 se členská základna asociace jeho chovatelů rozrostla o 60%. V součastnoti najdeme na světě víc než čtvrt milionu těchto koní.