Květen 2012

29.-30.5.2012|| Jak vyměněná !

31. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Titulek vám hodně napoví. Beruška je opravdu jak vyměněná, pry se jí změnilo krmivo, nemyslim si, ž ej e to tím, ale je možné ve. Nepřekonatelně krásní dny to byly :))

Vše chce svůj čas.

30. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Příběhy, úvahy
Trpělivost přináší růže. Mnohdy je ten výsledky stokrát lepí než, když uděláte vše "hrr" . Bóže .. vlastně ani nevím o čem ten článek bude. O mě a Berušce a našem "poutu" ? Jak se všechno vyvíjelo? Je to příběh nás dvou, který se za celých 6 měsíců, krásně vyvinul. Pamatuji si první dny v Beruščiný přítomnosti. Měla jsem k ní větší důvěru než k Edynce, to ona, ale sotva jsem jí vyčistila zadní kopyta. V tu dobu jsem nemyslela ani na to, že bych si na ní někdy mohla sednou bez ničeho, bez sedla, bez uzdečky, bez helmy a další výbavy. Když jsme u toho .. první jízdy jsem byla vždy "opancéřovaná" vždy jsem musela mít páteřák a helmu. Táhlo mě to trošku víc k Edynce, ale před dvěmi měsíci odjela na ten výcvik(mimochodem za 3 týdny se vrací) tak jsem k ní nějak to pouto ztratila a tím jak jsem měla u sebe pouze Berušku a čas jen na ni, tak se to nějak vyklubalo. Zkoušeli jsme nové a nové věci. První jízda bez sedla a bez držení, to byl tak krásný, osvěžující pocit, který mě dokázal pořádně nakopnout. Stále mě to tam táhlo víc a víc až jsem přestala jezdit "opancéřovaná" odložila jsem páteřák a teď si ho beru výjmečně. Stále jsem měla nutkání zkoušet něco nového a tak přišla na řadu př. komunikace. To dovádění po výběhu, jak zamnou běhá, jak se učíme dávat pusinky, ty kravinky na lonži, jak nemusím mít vodítko nic a ona couvne, ustoupí.. to jsou prostě nepřekonatelné chvíle. Čas šel dál a mě to vyhecovala si na ní sednou úplně bez ničeho bez sedla bez uzdečky, bez helmy, bez páteřáku. A to byl pocit, taková euforie. Sedět na ní.. jen mi dvě, taková důvěra. To bylo vážně něco. Couvat s ní-radost sama o sobě, že se to podaří bez uzdečky. To je zvířecí přítel s velkým P ! Takovýto důvěrný vztah jsem neměla ani s Timeou, i když tu mám stále nesmírně ráda. Bylo to moje nabušený třeštiprdlo. S Beruškou "cesta přátelství" rozhodně ještě nekončí. Až se teprv odhodlám na louku bez uzdečky, to bude to pravé vyvrcholení ! Dělá mi to radost, chce se mi z toho štěstím skákat do vzduchu, to je takové .. nepopsatelné. Kéž bych věděla, jestli i ona cítí to samé ke mě. Je to zlatíčko a mám jí ráda :)) ♥

Altai pony

29. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/")
Altai ponyho můžeme najít také pod názvem jako Altaiský kůň. Pochází z jihozápadní Sibiře, jehož předkem je kůň Převalský.

Když se chci stát ..

28. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/")
Někteří z nás jsou koňmi dočista poblázněni a chtějí, aby jejich budoucího povolání byli koně součástí. Přiznám se, že i já jsem o něčem takovém přemýšlela. Dnes je tu článek o tom jaké je možné budoucí "końské povolání" a něco o něm.

#21-S Beruškou, fotky jiného typu.

27. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Fotky
Směsice fotek doposud nezveřejněných s Beruškou . Ani nevím proč jsem je nezveřejnila možná, protože se mi nezdáli dostatečně "profesionální" , ale co .. stejně tu jsou.

Dehydratace koně

26. května 2012 v 10:31 | Addada ("\(o_o)/") |  Nemoce
Nejsem si tak úplně jistá jestli to zařadit mezi nemoce, ale souvisí to se zdravím našeho koně. A my, chceme, aby se náš kůň měl co nejlíp. Takže tady to je!

Švih sem, švih tam

26. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Hledač na YouTube zase pátral a našel něco příšerného ! První záběry a srdce mi bušilo o 106. Nejvíc mě dorazil fakt, že je toto ilegální. Jak může ? V čase 1:31- ten strach v jeho očích.

Na téma: Kopáni

25. května 2012 v 15:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Diskuze
Dnešní diskuze nese název

Kopaní

A to přesněji kopáni do koně, za jízdy.

Kopnula jsi nějakého ? (počítá se i lehce-znatelně důraznější pobídka)
Jaký na to máš názor?

Můj názor
Tak podle mě je to něco jako s tím bičíkem. Vědět, kdy to přesně udělat. No samozřejmě né nějak extra moc kopnout, ale prostě , že je vidět, že je to důraznější. Viděla jsem to na nějakých videí a nebo na videjích,když někdo skáče. Někdy kopou fakt moc, což se mi opravdu nelíbí.
Co já a kopání? No tak..samozřejmě, že jsem koně nikdy jakože fest nekopla. Ale znatelně důraznější pobíku jsem dala, to ano. Protože, když se vám kůň "táhne jak smrad" nebo nechce skočit překážku tak co pak, že ?

Colorádský rančerský kůň

25. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/")
K největšímu rozvoji chovu došlo v Coloradu.Vzhledem velice připomíná plemeno Appaloosa jedná se však o samostatné plemeno. O vznik pleme se významně zasloužil Mike Ruby.

22.-23.5.2012||Lenochode !

24. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Úterý bylo takové zvláštní, ale přesto pěkné. A středa taková normálka. Miluju všechny chvíle s ní, i když jsem teda v úterý myslela, že Berušku chvílema uškrtim.Proč ? To se dozvíš v C.Č.

#20-Beruška ve volnosti a na lonžce

23. května 2012 v 13:26 | Addada ("\(o_o)/") |  Fotky

Tyto fotky jsem nefotila já !!

Ani jsem nebyla u toho,když se pořizovali. Fotila je Annie(click) a byla tam s tou druhou holkou co chodí za Beruškou. Ftoky se opravdu povedly. Takže je sem musím dát, Berušce to opravdu sluší.

III. Ohodnocený blog - Lau

23. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/")
III. Ohodnocený blog - Lau (Stáří: 3 měsíce)

1) První dojem - Na první pohled působí mile, příjemně a zaujme. Takže první pohled bezchybný. 5/5
2) Design - Tvé designy jsou velmi pěkné, vždycky si s nima vyhraješ, umíš to. Tvůj první design byl podle mého názoru nejpovedenější- nejvyváženější. Tento je také pěkný. Krásný přechod stránky. Pěkné stíny. Všechno sedí, příjemné barvičky, které se k sobě hodí. Ale nelíbí mi tam ty dva obrázky v pravém okroji. Příjdou mi tam "navíc". Ale jinak je design opravdu nádherný !! :) 4/5
3) Menu- Pěkné, přehledné. Možná bych trošku upravila pořadí určitých věcí, ale to je detail 4,5/5
4) Články - Vždy se mi pěkně čtou, na to, že jsi slovenka. Pěkně graficky upravené. Z mého úhlu bezchybné, bez překlepů. Jen mi někdy příjdou až moc krátké. 4,5/5
5)Aktvita- Noo.. chvíli nepřidáváš, chvíli zase jo. 4/5
6) Návštěvnost - O trošičku horší než moje. Ten kdo má stejnou návštěvnost jako já hodnotím 3,5 takže tobě strhnu půl bodu 3/5

Celkový počet 25/30 bodů.
(Pro zařazení mezi nejlepší blogy musíš mít minimálně 25 bodů. Splnila jsi to. Gratuluji, tvůj blog je jeden z nejpších!)
Chceš-li i ty ohodnotit blog klikni TU.

20.5.2012|| Nesnáším srnky !

21. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Jezdecký deníček
Měla bych jezdit za Beruškou jen v úterý a středu, ale v poslendí době tam jezdím i jiný dny. Takže už nebudu používat to slovo "netradičně" . POpadla jsem kolo a jela jsem za ní a vůbc toho nelituji. Beruška je zlatááááá ♥

Azteca

20. května 2012 v 15:00 | Addada ("\(o_o)/")
Mexiko chtělo mít vždy své vlastní národní plemeno. Don Antonio Ariza splnil sen mexickým chovatelům a v sedmdesátých letech 20. století vzniklo plemeno azteca.

#19-Bez sedla (VELMI ŠPATNÁ KVALITA! )

20. května 2012 v 10:02 | Addada ("\(o_o)/") |  Fotky
Mám tu fotku kde jedu na Berušce bez sedla. Kvalita je velice, velice špatná ! Je to jen tak pro zajímavost. Ty fotky jsou totiž uděla přes Prt Sc z videa. Ve videu, které jsem se vkládala (TU) se totiž neobjevile některé záběry a tak jsem z toho udělala "fotky" . Možná až budu stříhat příště videjko tak tam dám nezveřejněné záběry :)
A tady už jsou ty fotky:
Na této fotce jsem relaxovala, spustila nohy, pustila otěže a kochola se. Beruška mi sama krásně sbalila hlavu. Zlato ♥

Tady na těch dvou fotkách klušem bez držení. ÁÁÁÁ víte jak to byl krásný pocit ? Naprostá důvěra mezi námi dvěma. A na jedné fotve- jak sbalila hlavu, sama od sebe .(Zřejmě to bude špatně vidět)

II. Ohodnocený blog- Maddie

19. května 2012 v 23:28 | Addada ("\(o_o)/")
II. Ohodnocený blog - Maddie (Stáří: cca 14. dní)

1)První dojem- Co si tak pamatuju na první dojem mě blog opravdu moc, moc zaujal. Vypadal velmi profesionálně, jako u několikaleté blogerky. Na prvné pohled bezchybný. 5/5
2)Design-Jak říkám. Design je vážně nádherný, ale chybičky se našli. Chybičky na první pohled nejsou vidět a tak to první dojem nekazí. Vylepšila bych trošku víc přechod mezi tou oranžovaou(?) a bílou. Příjde mi, že přechod je příliš až moc ostrý. A pak mi vadí, že pozadí na menu je "useklý" . Pozadí na menu bych udělala na celou stránku. Takhle to nepůsobí moc dobře. 3/5
3)Menu-Jak už jsem řekla vadí mi to pozadí. A taky bych možná trošku vylepšila rubriky, ale jinak je krásné a přehledné ! :) 4/5
4)Články- Tady se mi špatně hodnotí. Jsi začínající blog. A upřímně. Od začátku jsi zatím neměla žádný pořádný článek. Buď deníček, fotky, povídání o tvém životě nebo články týkající se soutěže. Jako začínající blog by jsi spíše měla psát články, které zaujmou, aby jsi nalákala co nejvíc lidí. 3/5
5)Aktivita-Zase se všechno bude točit kolem toho, že jsi začínající blog. Od začínajícího blogu, bych čekala trošku větší aktivitu, na rozjezd. Jasně, teĎ jsi pryč, ale už předtím. 3,5/5
6)Návštěvnost- Návštěvnost není špatná. Je podobná té mé, což bych hodnotila body 3,5 , ale ty jsi začínající blogu a můj blog tu je víc jak rok. Takže v tomto směru ti musím dát víc. 4/5

Celkový počet 22,5/30 bodů.
Pozn.: Doufám, že se nezlobíš. Jsi začínají blog a tak bylo jasné, že nebude u všeho plný počet bodů. Pokračuj dál v tom co děláš, tvůj blog jednou zazáří ! :) Myslím si, že na 14-ti denní blog je to velmi slušné hodnocení.

Chceš-li i ty ohonotit blog klikni TU

Beautiful days with this horse.

19. května 2012 v 10:18 | Addada ("\(o_o)/") |  Videa
Je tu to video, když jste ho chtělíí :D No.. nejsem s ním moc spokojená. Nevzniklo to co jsem chtěla, ale špatné není. A váš názor? :)

ODKAZ


Barvy koně

19. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Testy
Dnešní test bude zaměřený na barvy koně. Už tu o nich nějaký článek byl. Myslím si, že to nebude těžké :)

TENTO TEST JE POUZE PRO VÁS, ABY JSTE VĚDĚLI JAKÉ MÁTE ZNALOSTI! NEMUSÍTE PODVÁDĚT, NENÍ TO ŽÁDNÁ SOUTĚŽ. SE SVÝM VÝSLEDKEM SE CHLUBIT NEMUSÍTE!

Vždy je správná pouze 1 odpověď.

1. Jak vypadá kůň, kterého označujeme jako plaváka?
a) Směs hnědých a černých chlupů po celém těle. Hříva a ocas hnědé.
b)Srst v barvách různých odstínu žluté. Žíně a spodky končetin jsou jsou vždy černé. Většinou mají úhoří pruh.
c)Jeho srst je posetá skvrnami.

2. Bělouš se dělí na vybělující a nevybělující. Tato věta -Jsou od bíle až po šedé barvy. Mohou, ale nemusí mít na těle groše nebo drobné tečky.- charakterizuje:
a)Vybělující bělouš
b)Nevybělující bělouš
c)Ani jedno

3. Barva, která se dělí na piebald a skewbald, se nazýva:
a)Hnědák
b)Albín
c)Strakáč

4. Jak se nazývá zbarvení, kde je kůže bez pigmentu?
a)Albín
b)Bělouš
c)Plavák

5. Na obrázku je jaké zbarvení?
a)Plavák
b)Strakáč
c)Hnědák

6.Albíni mají většinou modré nebo červené oko. Jak se mu říká?
a)Rybí oko
b)Úhoří oko
c)Nijak

7. Které zbarvení,by se nemělo v létě často dávat na sluníčko, aby neztratilo svou barvu?
a)Ryzák
b)Isabela
c)Vraník

8. Zbarvení, které se nazývá Isabela se také říká:
a)Albín
b)Palamino
c)Hnědák

9.Co je na obrázku za zbarvení?
a)Palamino
b)Tmavý hnědál
c)Plavák

10. Které zbarvení nemá nikdy černou hřívu, ani ocas ?
a)Isabela
b)Bělouš
c)Všechyny můžou mít černou hřívu i ocas
.
.
.
.

Na téma: Hodně koní, málo času

18. května 2012 v 14:35 | Addada ("\(o_o)/") |  Diskuze
Jelikož je v mém okolí paní, která má 11 koní a je na ně v podstatě sama. Chodí jí tam pouze 2 členky a to ne moc často. Ona má do toho praci a ještě mimčo, které mu není ještě ani rok, tak jsem se rozhodla o tom udělat dnešní diskuzi na téma

Málo času, hodně koní

Žádné otázky, vám pokládat nebudu jen mi řekně svůj názor. Hodně mě zajímá. Tak pište :)

Můj názor
Myslím si, že je toho strašně moc. Ta paní musí být opravdu fyzicky a podle mě i psychicky vysílená. 11 koní, to sama neodjezdí. No teda 8, 3 jsou hříbata. Ale tak 8 na ježdění a 3 hříbata, která by měla něco učit. Žádný pracovníky,kteří jí vykydaj nebo odjezdí nemá a členky, který tam třeba 14 dní nepřídou, nebo příjdou jen 1 týdně. Nedovedu si to představit. Příjde mi to jako pitomost.

Five Years Time

18. května 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Božíčku, to je tak krááásné video :) Taky bych chěla, takhle umět stříhat videa. To hříbátko tam j estrašně roztomiléééé ♥ DOporučuji zhlédnout.