Strach

8. února 2012 v 7:00 | Addada ("\(o_o)/") |  Ostatní

Nevim jestli každý prošel fází "strachu" , ale myslim si ,že ne. Já se vám klidně přiznám- já jsem si jí prošla !

A co si pod tím představit?
Já jsem se třeba bála čistit zadní kopyta. Bála jsem se na vyjížďkách ,že se mi kůň rozeběhne. Bála jsem se vlést mezi dva koně stojící se u baliku, bála jsem se stát za koněm. Bála jsem se vysokých koní, bála jsem se těžkých plemen.Bála jsem pádu,zranění,rychlosti.Bála jsem u koní být sama.

Když nad tím přemýšlím důvodem tohodle všeho byly historky mích kamarádek a nebo mé kopance od koní. A třeba taky to,když se v jedný stáji koně čistili volně puštěný ve výběhu a největší kobylka tam po mě vystartovala jako,že mě přecválá. BYl to nejtěžší půlrok(?) u koní.

Ptáte se jak to skončilo?
Skončilo to tak... no já vlastně nevím. Můj starch se do kritické výši dostal v JK,kde podle mého názoru tam byli trošku nevychovaný koně. NA který prostě byla potřeba ráznjší ruka,kterou jsem já neměla. Já jsem se svému strachu nepostavila a do určité míry za mě všechno dělala,tehdy ještě, kámoška. Teď jezdím ke koním k jedmu soukromníku sama ,tady jsem se toho asi zbavila nadobro. Musela jsem se osamostatnit, postavit se svému strachu a nikdo to nedělal za mě.

Pokud i ty máš z něco strach jako já jsem měla tak ti radím:
Strach z pádu- Sama jsem zjistila,že padání je sranda.Možná máš obavy z toho že si zlomíš to a to nebo, že koni spadneš pod nohy,nebo že si při skoku zlomíš žebro,ale měj na paměti, že i tohle a mnohem horší věci se ti můžou stát na chodníku(např.náledí). Pořiď si třeba vestu nebo páteřák, mě vcelku uklidňuje.
Strach z braní kopyt-Když budeš zadní kopyta brát správně a budeš mít silnou ruku nemělo by se ti nic stát.Natáhni koni nohu co nejvíc dozadu a zapři se nohou.
Strach z velkých koní-Tento strach příjde v tom případě,že se učíš na ponících a pak najednou máš jít na velkého koně. Tak teda ten strach přišel u mě. A já ti řeknu to, co mi řekla,tehdy ještě,kámoška. "Z ponclů padáš většinou na zadek,protože není vysoký a ty nemáš čas spadnou líp.Zato když padáš z vysokýho koně máš tam víc času spadnout líp." Promiňte nepamatuju si to doslovně,ale zachycuje to tu podstatu.
Strach z těžkých plemen-To jsem měla hlavně kvůli těm pádům, když spadneš pod nohy těžkému plemenu bolí to o hodně víc. Z toho jsem měla strach. Ale jelikož můj nejvtší sen byl navštěvovat fríské koně(a to se mi z ničeho nic splnilo) jsem odolala svému strachu.
Strach z rychlosti-Tady asi žádnou radu nemám. Přešlo to samo, nevěděla jsem co dělám . Prostě jsem nacválala a rázem jsem tryskala.

Tréner vždycky říkal:
Že se u koní nesmíš bát, pokud se bojíš nemáš na koni co dělat. Když o sobě pochybuješ a nevíš co chceš, můžeš tak být sobě i koni nebepečná. Na koni by jsi měla sedět jako na gauči, s jistotou a ráznou myšlenkou. Když jedeš na překážku nepřemejlet a postě jet! ..A tak to dělej u všeho, když se bojíš. Nepřemejšlej, jednej!

Měla jsi ty někdy z něčeho strach ? Nebo máš z něčeho strach?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Faint | Web | 8. února 2012 v 13:34 | Reagovat

bohužiaľ áno...vždy som si cválanie užívala až pokým som nespadla...totiž nohy sa mi vybrali zo strmeňov, kolenami som sa nedržala a spadla som...neviem prečo sa bojím no, mamkina kamoška čo nám poradila ten JK tam chodila ale tiež spadla a zranila sa takže už nechcela na koňa viac sadnúť, no a stále sa bojím že pôjdeme cválať, čo je pravdepodobné keď ideme s trénerom, minule som sa tak bála až som nakoniec spadla :DD a bol to vyšší kôň ako ten pred tým...neviem stále mám nejaký strach...

2 Addada | Web | 8. února 2012 v 14:27 | Reagovat

[1]: Neměj strach. Znepřijemňuje ti to pak zážitky u koní, znám to z vlastní zkušenosti. A ten kůň pak z tebe bude nervózní, protože to vycítí,že se něčeho bojíš.

3 Eny | E-mail | 9. února 2012 v 12:14 | Reagovat

Můj strach znáš, taky se ho snažím ovládnot a myslím, že když teď u koní nejsem, tak mi to pomáhá. Mám čas o tom přemýšlet, řešit to sama se sebou. Až se trochu oteplí, chci zase jezdit. A nenapsala by jsi článek o tom, jak říct své nejlepší kamarádce, že už s ní na koně jezdit nechceš ale tak, aby jsi ji moc nezranila? Nevím si s tím totiž rady.. Hrozně mě to zžírá. :/ A jinak moc fajn článek ^^

4 Rosai | 1. října 2012 v 18:42 | Reagovat

Když jsem si to četla, přesně jsem si vybavila sebe. Alespoň s tím zvedáním zadních noh, chozením za koně (to jsem obcházela obloukem :D), vmáčknout se mezi dva koně u balíku a pak jsem měla strach ze cvalu (tudíš asi z rychlosti) a ze skoku. Teď už se to ale více méně redukuje, cválat mi už problém nedělá, skok už se taky lepší a pracovat s koňma ze země už je OK :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama