Prosinec 2011

Tvářila bych se stejně :)

29. prosince 2011 v 22:19 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT

Dostat koně k jakémukoliv svátku (Vánoce,narozky,jmeniny..) je snad sen každýho koňáka.A já to téhle holčině závidím. :) Tvářila bych se,ale úplně stejeně :) Je to roztomilý :)

Správná výbava jezdce||Pro rekreační jezdce, či na tréninky

25. prosince 2011 v 7:57 | Addada ("\(o_o)/") |  Výbava jezdce
Naprosto normální věc, kterou zná snad každý. Ale co, když se objeví začátečník, který je v tomhle všem nový? Přesně pro ty tu tento článek je!
Výbava pro jezdce je velmi drahá, a proto pokuď na tom nejste finančně lépe musíte si to kupovat po pořadě. Pojďme si je tedy seřadit podle důležitosti!
Výbava je určena pro rekreační jezdce nebo na tréninky. Na závody je jiná a o té si povíme jindy.

Nejdůležitější je tedy helma! Cena se odvíjí od kvality, každá helma má jinou stupeň bezpečnosti. Nejlevnější, ale také s nižší stupní bezpečnosti, seženete klidně i za 900,- poté se stoupající cenou, stoupá i kvalita.

Co by sis měla koupit jako druhé je páteřák nebo vesta. I když je to hodně individuální, záleží na tom, kde začínající jezdeci jezdí a na jakých koní, někdo si toto nekupuje vůbec. Co je lepší, páteřák nebo vesta, jsme rozebírali v tomto článku.

Pérka, bych označila, jako 3. nejdůležitějí. Jak sis mohl/a všimnou mají podpatek a to proto aby ti nepropadl třmen a nezachytila se ti tam při pádu noha. Jezdí se v nich rozhodně pohodlněji než v normálních teniskách a méně ti pak ve třmenu klouže noha. K pérkám je dobré si koupit chapsy, jenže to jsou další výdaje, a proto ze začátku stačí jen nosit obyčejné podkolenky a vzít si pérka.
Pokud si chcete ušetřit kupování dvou věcí, pérek a chapsů. Tak si rovnou kupte vysoké jezdecké boty.
Taky dobrá "věc", hlavně ušetříte čas při oblékání.

Celkově jsou jezdecké kalhoty z materiálu aby se ti nohy v sedle neklouzaly a mají vystužená kolena, popř. zadek, aby sis to neprodřel/a. Rajtky bych kupovala mezi posledními, není to taková důležitá věc, dá se jezdit i v teplákách, silnějších legínách nebo i riflých, pokud ti to je pohodlné.

Jak jsem řekla, kupují se, když si koupíte pérka. Chapsy bych oznažila jako nejméně důležité, protože místo nich do pérek můžete nosit podkolenky. Chapsy, ale nejsou jen tak na parádu, ale drží ti nohu a zůrazňují pobídky. I přesto bych si je koupila jako poslední, protože i bez nich se to dá zvládnout.

V různých jezdeckých krámech, jak už u tebe ve městě nebo na internetu, se prodávají obyčejná jezdecká trika, mikiny, bundy. Příjde mi zbytečné takové věci na rekreační ježdění nebo na tréninky kupovat. Je to zbytečně dražší oblečení a úplně stačí si vzít něco staršího doma. Nějakou zvláštní funkci to nemá, takže nevidím důvod proč zbytečně vyhazovat peníze. Ani já nevlástním žádnou z těchto věcí.

Né moc pěkný pohled na koně :(

23. prosince 2011 v 7:13 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Teď tu nebude žádné video pádů,žádný roztomilý video,ale pohled na koně,který mi rve srdce.Já sice těm lidem moc dvakrát nerozumím(mluvení těch lidí klidně přeskakujte),ale podle mě to co se stalo těm koníkům je chyba lidí a né vada s kterou se narodili. Lidi ,kteří tohle dokážou dopustit bych opravdu zabila ! Samy se podívejte:
V tomhle videu se zaměřte koni na kopyta. V čase 1:02 je to dobře vidět, ostatní klidně přeskočtě.
A je tam i spoustu jiných videí, myslím,že tohle natačí zrovna nějaká organizace na ochranu zvířat nebo tak něco a mají tam spoustu podobných videí s koňmi.Jsem ráda,že ty koně už padly do dobrých rukou.
Jinak co se týče takovýchtoch záchraných organizací nejsou jen v zahraničí,ale i u nás.Je tu spoustu útulku pro koně a jedním z nich je třeba:
//Mluvení tý paní na zažátku klidně přeskočte není to důležitý//

Jak padat ?

22. prosince 2011 v 14:39 | Addada ("\(o_o)/") |  Jak jezdit

Možná to zní divně,ale existuje i pomůcka při padání. Určitě jste si všimli,že když padá jezdec,tak se snaží padat do kotoulu. Ano,ano to je ta pomůcka.Když padáte dopředu snažte se udělat kotoul zmírní to pád.

Jedna trenérka říkala,že pokud padáte na jízdárně otěže držet nemusíte, kůň tam nemá kde utýct a aspoň vás zbytečně při držení otěží nepotáhne za sebou. Ale když padáte v přírodě,na vyjížďce, tak tam už otěže při pádu držet musíte,aby kůň neutekl a něco se mu nestalo.

Video při trénování padání do kotoulu. Píše se tam co je špatně a co správně(anglicky).


Pokud,ale padáte na stranu(když kůň uskočí) tak to kotoul udělat nepůjde. Toto je pomůcka spíš ,když padáte při skocích, prostě když padáte koni přes hlavu.

Je mi ale jasné, že člověk spadne ve zlomku sekundy, tolikrát tak nečekaně, že na nějaké přemýšlení, jak spadnou není ani čas. Proto většina jezdců padá jako pytel brambor. Člověk se z toho musí vyjezdit a pak do kotoulu bude padat automatiky, jako u všeho.. chce to čas, trénink a trpělivost.

Pokud padá jezdec i s koněm, moc se toho nedá ovlivnit. Kůň se vždycky snaží člověku nijak neublížit, nešlápnout na něj, nezavalit ho, ale někdy to nedokáže ovlivnit ani ten kůň. Pokud tedy padáme i s koněm a nemáme bezpečnostní třmeny, kde by se nám bezpečnostní gumička přetrhla, měli by jsme nohy vysunout ze třmenů, aby nám noha nezůstala pod koněm. Ale kdo na to taky má pořád myslet, žejo?

#4-Timea

13. prosince 2011 v 21:10 | Addada ("\(o_o)/") |  Fotky
Fotila to kámoška její bloje je h-o-r-s.blog.cz, strašně jí to sluší!

Pády.

5. prosince 2011 v 13:34 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Ano i ke koním patří pády a já sem vkládám ten co mi za poslední dobu utkvěl v paměti.
+ tu mám ještě ostatní pády
Některý jsou fakt drsný..
..no to hold ke koním patří.Někdy spíš lituju ty koně než ty jezdce.