Říjen 2011

Malá holčička a poník.

29. října 2011 v 19:52 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Tak tahle holčička si vtah ke koníkům buduje už odmala a to já jen podporuju ! :) Je to roztomilé, doporučuji shlédnout obědvě :)

Správný sed jezdce-všeobecně

12. října 2011 v 21:33 | Addada ("\(o_o)/") |  Jak jezdit

Jezdectví je velmi těžký sport, i když spoustu lidí tvrdí, že to není sport, že si pouze vozíme zadky. To, že se někdo umí udržet na koni a nespadneme neznamená, že už umí jezdit.Ale to je vedlejší o tom se v dnešním článku bavit nechci.

Pro všechny začátečníky jsou nějaké pohyby nepřirozené a proto chvíli trvá, než se naučí správně držet tělo a zžít se s pohybem koně. V začátcích chybuje každý a za správným držením těla stojí několik let dřiny a pravidelné ježdění. Čím častěji budete jezdit, tím lépe!

Kdybych měla v bodech říct, jak sedět, tak je to pořádně a pohodlně sedět na zadku s rovnými zády.Pak utvořit osu rameno-kyčel-pata. Paty máme prošláplé a špičky u koně. Držíme se stehny a pobízíme holeněma. Ruce máme od ramenou jakoby spušťěne, v lokti pokrčené a u sebe. Ruce se napojují na otěže. Otěže držíme tak jakoby jsme drželi 2 pulitry s vodou a nad kohoutkem. Sed je měkký a pružný.

Názorná ukázka správného sedu

Než toto všechno sladí začátečník, je před ním spoustu let, než se vyjezdí. Začátečník je většinou křečovitý a stuhlý. Při křečovitém sevřením kolen, aby se udržel na koni většinou vyjedou paty nahoru a následně se začne předklánět a "honí" balanc. Další začátečnická chyba je třeba i ta, že se drží holeněmi. Jen to ne! Holeněmi se pobízí a kůň by to mohl brát jako pobídku, takže by s ním vzal pěknou čáru pryč. Dalším prohřeškem je ten, že se začátečník spoléhá na třmeny a všechna váha je přenesena na ně, proto je lepší ze začátku jezdit bez třmenu, aby váha byla v sedle.

Základem všeho je tedy uvolnění. Představte si dva míče, jeden je tvrdý a druhý měkký. Když je pustíte na zem tvrdý se odrazí a měkký se vůbec neodrazí a nebo jen nepatrně. To dává smysl ne? Prostě se v sedle rozplácněte a úplně zapomeňte, že na koni sedíte. Když budete stuhlý a křečovití bude vás to vyhazovat nad sedlo.Tak takhle opravdu NE !

9. října 2011 v 2:06 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Po přidávání roztomilých videí do téhle rubriky musim přidat i pár opravdu ošklivých ! Tahle holka mě tak strašně vytočila ! Ta o koních neví vůbec nic a točí poučná videa ? Všechno co říká má špatně ,vymejšlí si totální blbosti !
JAk se uzdí kůň?
Tak prosím takhle se opravdu kůň NEuzdí!A ten popis? Záušník? Opravdu blbost !
Čištění?!
Tak za 1. kůň se čistí neosedlaný a nenauzděný!Další co mě zarazilo bylo jak mu "flákla" tím kopytem, hrůza !Další nekomenntuji.
Popis sedla.
Jó holka.Tak ty popis sedla neumíš.Jaká menší hruška? Hrušku mají westernová sedla tohle je přední rozcocha.A rozhodně se tam nedávají otěže ,protože by se jinak kůň odřel !
Lonžování
No tak ty otěže, to už jsem říkala.Kravina to tam dávat.A když se lonžuje stojí se na místě a nechodí s koněm!
Ne/Jízda.
Nejvíc mě naštvalo jak do toho koně kopala no tak jako.Grrrrrrh ! Jo a hlavně jak říkaj,že klusat nebudou,že je tam led a stejně klusaj!
Ta mě opravdu naštvala ! Prosímm takhle se to NEdělá !

Roztomilé

9. října 2011 v 1:39 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Tak to je opravdu úžasné :)

JK Mates

9. října 2011 v 1:38 | Addada ("\(o_o)/") |  Videa
Dříve jsme navštěvovali JK Mates o kterém jsme měli také seriál s názvem "Dusot kopyt v rytmu srdce". Jedna jiná členka udělala takové video tak se můžete pokochat :

Ospalý koník

9. října 2011 v 1:36 | Addada ("\(o_o)/") |  Hledač na YT
Takhle si brouzdám a co nenajdu ? Ospalého koníka. Trošku jsem se zasmála :DD

#9-Design

9. října 2011 v 0:29 | Addada ("\(o_o)/") |  Jak se blog mění
Design na který jsem byla stašně pyšná.


Tenhle blog.

8. října 2011 v 23:30 | Addada ("\(o_o)/") |  Novinky
Přemýšlala jsem o tomto blogu a došla jsme k zajímavému závěr.Co je náplní tohoto blogu ? Fotografie a grafika. Jo a přiznejme si,že na tomhle blogu to dnes už nefrčí jako kdysi a nic do těchto rubrik NEPŘIDÁVÁM. Zamyslela jsem se znova. Mím hlavním koníčkem není fotografování a grafika,ale koně a vše kolem nich ! Proto jsem se rozhodla, že to zmením na koňský blog. Budu přidávat fotky koní(i z jiných stájí) semtam grafiku.A co se týče článků o koních budu se je snažit vymejšlet sama.Aby přece jen v něčem byl ten blog originální.Tak vzhůru dé rekonstrukce! A začnem u designu a pak přejdem k menu :)
Hurá do práce :D